Kitesurf nedir?
Kiteboard ya da diğer adıyla kitesurf, vücuda bağlı büyük bir uçurtmayı, iplerin bağlı olduğu bar (çubuk) yardımıyla kontrol edip su yüzeyinde kayılarak yapılan bir spordur.

Kitesurf amacıyla tasarlanmış sörf tahtalarının kullanıldığı sporda rüzgar dışında herhangi bir yakıta gerek duyulmaz.

Land Rover Türkiye sponsorluğundaki KiteDiscovery nerededir?
KiteDiscovery Gökova Körfezinde, Akyaka Beldesi’nde yer almakta olup, Akyaka 2010 yılında dünya yavaş kent (cittaslow) listesine dahil edilmiştir.

Gökova/Akyaka’ya nasıl gidilir ve nerede konaklanır?
Gökova\Akyaka' ya ulaşım havayoluyla Dalaman Havalimanından sağlanmaktadır. Dalaman Havalimanı'ndan otobüsler yada size özel organize edeceğimiz Discovery Sport transfer aracımız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kiteboard için gelen tüm riderler ve öğrenmek isteyenler Akyaka'da konaklamaktadırlar. Akyaka'dan kitesurf plajına şahsi arabayla, okulumuzun bot ve araç servisleriyle ulaşabilirsiniz.

Plajın yapısı:
3,5 km uzunluğundaki Kitesurf plajı, karadan 150m uzaklığa kadarlık kısmı bel hizasını geçmeyen deniz seviyesi yüksekliği ile kitesurf öğrenmek ve pratik yapmak için ideal.

3 adet azmağın beslediği Gökova Körfezi yapısı itibariyle düzenli ve gün içerisinde artan seyirde rüzgar almaktadır. Nisan ayının ilk haftalarında başlayan rüzgar tüm yaz boyunca devam eder, ekim ayının sonu itibariyle de sona erer. Termal rüzgar, havanın ısınması ile saat 11.00'de başlayarak, 19:00’a kadar devam eder.


Ortalama Deniz Sıcaklıkları

Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim
23 °C 25 °C 26° C 28 °C 28 °C 25-27 °C 23 °C


Ne Giymeliyim?
Haziran-Eylül döneminde şort ve lycra giyilebilirken, Nisan-Mayıs ve Ekim aylarında havanın ve deniz suyu sıcaklıklarının düşük olması sebebiyle wetsuit giyilmesi önerilir.


Ne tip eğitimler alabilirim?
Birebir ve grup başlangıç eğitimleri verilmekte olup ekipmanlar da merkezimiz tarafından sağlanmaktadır. Dilerseniz kendi ekipmanlarınızla da gelebilirsiniz.


Detaylı bilgi almak için 0535 399 31 54 arayabilir, Kite Discovery instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.© Jaguar Land Rover 2018